DÜNYA KOZMONOTLAR GÜNÜ

Bugün okulumuzda 12 Nisan 1961 yılında Sovyet Kozmonot Yuri Gagarin’in  uzaya çıkışı ile birlikte tarihte insanlığın uzaya ilk adım atışını kutladık . Dünyada pek çok ülke tarafından kutlanan ,kimi ülkelerde  uzaya ilk adım atan insan olarak Yuri Günü olarak, kimi ülkelerde Uzaya İlk Çıkış Günüolarak, 2011’den beri Dünya Kozmonotlar Günü olarak ülkemizde de kutlamaya başlanan bu özel günün yıldönümünü İlkokul ve Ortaokul bölümlerinin katılımı ile kutladık.

İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimizin tamamını kapsayan ‘Dünya Kozmonotlar Günü Resim Yarışması ‘ başlığı altında ilkokul ve ortaokullarımız kapsamında düzenlediğimiz resim yarışmasında en beğenilen üçer resmi belirledik . İlkokul bölümü öğrencilerimizden 3.’lüğü 1-A sınıfı öğrencimiz Duru AYDIN ve 3-A sınıfı öğrencimiz Zeynep Duru TÜRK paylaşırken , 2. Olan öğrencimiz 4-A sınıfından Deniz Aras Kaplan oldu. İlkokul bölümünde resim yarışması 1.’miz ise 3-A sınıfı öğrencimiz Konuralp Demir oldu. Ödül olarak Küçük Prens adlı romanı hediye ettiğimiz öğrencilerimize hediyelerini , okulumuzun değerli Rus Dili Bölümü öğretmenlerinden Elena Gülsün ve Türk hava Kurumu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uzay Mühendisliği Bölümü 3. Sınıf öğrencilerinden Uzay Tuğcular ,Mercan İlayda Uçar ve Berkay Taşer takdim ettiler.

Etkinliğimizi ortaokul bölümünde resim yarışmasında dereceye girerek 3. Olan 7-A sınıfı öğrencimiz Kadir Arhan Aydın , 2. Olan 5-B sınıfı öğrencimiz Özge Demir ve 1. Olan 8-B sınıfı öğrencimiz Cahit Eren Can ‘a konuklarımız ve öğretmenlerimizin ödüllerini takdim etmesinin ardından ve katkı sağlayan herkese teşekkürlerimizi sunarak son verdik.