DÜNYA SİGARAYI BIRAKMA GÜNÜ – MADDE BAĞIMLILIĞI SEMİNERİ

Bugün okulumuz Yol Sahnesin’de 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’ne dikkat çekmek , öğrencilerde farkındalık yaratmak adına ‘ Madde Bağımlılığı’ başlığı altında 9.,10. Ve 11. Sınıflarımız ile birlikte bir seminer etkinliği gerçekleştirdik.

Rehberlik ve Eğitim Koordinatörlüğümüz tarafından titizlikle hazırlanmış olan bu interaktif seminer çalışmasını öğrencilerimiz , Pisikolojik Danışman ve Lise Rehber Öğretmenimiz İldeniz Duruduygu ‘nun sunumu ile dikkatle dinlediler.

Madde Bağımlılığı Seminer çalışmamızda hedefimiz , öğrencilerimizi bağımlılığın ne olduğu, bağımlılık yapan maddelerin ne olduğu , kişinin bağımlı sayılabilmesi için hangi şartları taşıdığı , bağımlı olmaktan , bağımlılık yaratan maddelerden kendilerini nasıl koruyabilecekleri vb. gibi konularda  öğrencileri bilinçlendirmek ve konu ile ilgili farkındalık yaratmaktı . Seminer sonucunda öğrencilerimiz ile birlikte ‘maddesiz ve bağımsız bir hayata EVET’ , ‘ Bağımlılık yaratan her türlü maddeye karşı HAYIR’ diyerek hedefimize ulaşmanın mutluluğunu paylaştık.

Seminer esnasında bağımlılıkla ilgili verilen bilgilerden sonra kendilerine yöneltilen soruları cevaplandıran öğrencilerimiz, sunum sonrası konu ile ilgili yapılan anket çalışmasına katıldılar . Böylece tüm öğrencilerimiz  aktif bir şekilde seminerimize dahil olma imkanına sahip oldu.