ARTE KOLEJİ

“Ufukta Genişlik Hedefte Büyüklük” 

Değerli velilerimiz Arte ailesi sağlık ve inşaat sektöründe insanı merkeze alan faaliyetlerine 2014 yılında eğitim alanında gerçekleştirdiği yatırımlarla devam etme kararı aldı. Kurumumuz öz kimliğinde yer alan çağdaş değerlere bağlılık, akıl ve bilimi kendisine kılavuz olarak kabul etmek, eğitim alanında da vazgeçilmez ve ödün verilmez prensiplerimiz arasındadır. 

Arte Koleji kuruluş enerjisini geleneklerden alır. Gelenekten kasıt köhnemiş ve geri kalmış alışkanlıklara sarılmaktan öte Köy Enstitüleri’nin yaşam boyu öğrenme ve öz eleştiri mekanizmasını bireylere kazandırmaktır. Kurumsal yapımız Atatürkçü, cumhuriyet değerlerine sahip, bilimsel düşünen, özgüveni yüksek, , toplumsal ve evrensel sorunların farkında olan, insan haklarına saygılı, sorunlara çözüm üreten, aydın ve ileri görüşlü, entelektüel yönü gelişmiş, Türkçe’yi ve en az iki yabancı dili yaşamında etkin biçimde kullanan bireyler yetiştirmektir. Okul ortamında kazandığı edinimleri yaşantılarıyla ilişkilendiren ve hedeflerini gerçekleştirmek için disiplinli çalışma alışkanlığı edinmiş, özgüveni ve toplum bilinci gelişmiş bireyler yetiştirmektir. 

Tüm paydaşlarımızı bu duygu ve düşüncelerle yoğrulan bir geleceği çocuklarımıza birlikte hazırlamak adına Arte Kolejine davet ediyoruz. 

Saygılarımızla

YUKARI